BĒRNIEM TIKA IEMĀCĪTS ATPAZĪT INSULTA SIMPTOMUS
DŽORDŽAS JAUNUMI – Džordžā, tika uzsākta kampaņa, lai mācītu ģimenēm atpazīt trīs galvenos insulta simptomus ar bērnu starpniecību.
Johans Prinsloo, bijušais pazīstamā neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs, tagad 911 Paramedical Services īpašnieks un arī Eņģeļu insulta iniciatīvas vēstnieks Dienvidu ragā, bija viens no pirmajiem Dienvidāfrikā, kurš veica izmēģinājumu ar jaunizveidotu programmu ar nosaukumu Ā.T.R.I. varoņi.
Prinsloo kopā ar Eņģeļu projekta pārstāvjiem novembrī iepazīstināja ar sponsorēto programmu Džordžas Dienvidu pamatskolā un Kloutervudas pirmsskolas izglītības iestādē, kurā piedalījās 177 bērni no piecu gadu vecuma līdz 1. klasei. Viņi tika apbalvoti īpašā un jautrā noslēguma pasākumā piektdienā, 29. novembrī, kur katrs saņēma Ā.T.R.I. varoņu T-kreklu.
“Esmu patiesi iepriecināts par atsauksmēm no izglītības iestādēm un vecākiem. Es arī testēju programmu ar savu piecus gadus veco meitu, un ir pārsteidzoši, cik labi viņa uztvēra informāciju un spēja to atcerēties,” stāsta Prinsloo.
Kampaņu Ā.T.R.I. varoņi izstrādāja Maķedonijas Universitātes Izglītības un sociālās politikas fakultāte.
“Dienvidāfrikā dienā cieš no insulta cieš vairāk nekā 360 cilvēki, no kuriem 90 kļūst par invalīdiem un 110 nomirst. Ja trīs stundu laikā no insulta rašanās cilvēks tiek nogādāts slimnīcā, viņu iespējams pasargāt no invaliditātes vai nāves,” saka Prinsloo.
“Šeit – mūsu valstī, kur liela daļa bērnu aug savu vecvecāku mājās, šī kampaņa var palīdzēt izglābt daudz dzīvību un novērst invaliditāti. Mēs mācām bērnus, bet arī iesaistām viņu ģimenes locekļus.”
Izmantojot trīs burvīgas vecvecāku supervaroņu figūras, kas attēlotas īsos videoklipos un materiālu komplektos, ko saņem katrs bērns, viņa prātā paliek simptomi un neatliekamās medicīniskās palīdzības numurs (112). Viņi arī paņem uz mājām plakātus, kurus izliek kā atgādinājumu.
Vecāki vai aizbildņi var dalīties jautrībā tiešsaistē, reģistrējot ģimeni Ā.T.R.I. varoņu tīmekļa vietnē.
Programma tiek piedāvāta piecās vienas stundas sesijās noteiktā laika periodā izglītības iestādē. “Programmas izmēģinājums bija ļoti veiksmīgs, un iespēja piedāvāt programmu citās apgabala izglītības iestādēs ir ļoti liela,” saka Prinsloo.
Viņš arī izsaka īpašu pateicību pedagogiem (Amandai Rademeijerei, Heidijai Koegelenbergai, Alfijai Engelbrehtai, Lorannei Krīlai, Ketijai Germišijai un Kristai van der Mervei), kas veltīja papildu darba stundas, lai projekts izdotos. Ar Prinsloo var sazināties pa tālruni 076 577 9779.
Žurnāliste Alīda de Biera | Sestdien, 07 2019. decembrī, 07:58