Insulta pazīmju atpazīšana un ātra piekļuve ārstēšanai ir ļoti svarīga, lai izglābtu dzīvības un uzlabotu rezultātus cilvēkiem, kas piedzīvo insultu. Ā.T.R.I. vēstījuma apzināšanās ir galvenais virziens Pasaules insulta kampaņai un PIO dalībniekiem visā pasaulē. Taču viena svarīga šī vēstījuma auditorija – un tā, kas tradicionāli nav iekļauta informēšanas programmās – ir bērni.
Lai gan insulta izplatība bērnu populācijā ir daudz zemāka nekā pieaugušajiem, globālais insulta risks dzīves laikā šobrīd ir 1 no 4 cilvēkiem, pamatzināšanu sniegšana bērniem par to, kā insults izskatās un kā rīkoties ārkārtas situācijā, varētu izrādīties dzīvību glābjoša.
Tieši tāpēc PIO nesen ir atbalstījusi Ā.T.R.I. varoņu programmu, un tā strādās, lai izmēģinātu un novērtētu šo pirmsskolas izglītības līmeņa iniciatīvu un palīdzētu lokalizēt resursus un aktivitātes kopienām visā pasaulē.
Ā.T.R.I. varoņu programma ir izveidota kā animēta, uz tēliem balstīta izglītojoša programma ar centrālo varoni Ivo, kurš kļūst par Ā.T.R.I. varoni, iemācoties uzveikt ļauno Trombu un izglābt savu Mīļvaroņu (vecvecāku) dzīvības. Klasē izmantojamie resursi ir vecumam atbilstoši un ietver mācību materiālus, piemēram, īsfilmu animācijas, klases aktivitātes un materiālus līdzņemšanai, lai burtiski sasniegtu vēstījumu mājās. Ir pat idejas, kā palīdzēt izglītības iestādēm un kopienām piesaistīt līdzekļus, lai paplašinātu līdzdalību un padarītu programmu ilgtspējīgāku ilgtermiņā.
Maikls Brainins, PIO prezidents, par šo partnerību sacīja: “Mēs esam priecīgi par šīs programmas izmēģināšanu, kas, kā mēs ceram, ne tikai sniegs dzīvību glābjošu informāciju, bet arī palīdzēs mums saprast, kā labāk strādāt ar bērniem, lai atbalstītu plašāku sabiedrības izpratni par insultu un nepieciešamību rīkoties ĀTRI.”
Jans van der Merve, Eņģeļu iniciatīvas projektu vadītājs Eiropā, kas atbalsta Ā.T.R.I. varoņu programmu, komentēja: “Kopš Eņģeļu iniciatīvas uzsākšanas mēs sapratām, ka ir divas lielas problēmas, kas kaut kādā veidā ir jārisina. Pirmā no tām ir tas, ka pacienti ierodas pārāk vēlu, lai saņemtu ārstēšanu. Tas var būt saistīts ar nepareizu diagnozi vai simptomu neuzskatīšanu par pietiekami nopietniem, lai būtu iemesls doties uz slimnīcu. Otra lielā problēma ir tā, ka pārāk daudz pacientu dodas uz un tiek uzņemtas slimnīcās, kas nav gatavas insulta pacientu ārstēšanai”. Abas no šīm kļūdām ļoti bieži izraisa daudz sliktākus rezultātus pēc insulta. Lai palīdzētu atrisināt vienu no šiem jautājumiem, Eņģeļu iniciatīva atbalstīja Maķedonijas Universitātes Izglītības un sociālās politikas fakultāti, lai izstrādātu Ā.T.R.I. varoņu programmu.
Insults atņem dzīvību, un, iesaistot bērnus un viņu ģimenes locekļus, mēs varam kaut ko darīt, lai nodrošinātu, ka insulta gadījumā mēs esam pēc iespējas labāk sagatavojušies. Tā varētu būt atšķirība ne tikai starp dzīvību un nāvi, bet arī starp “dzīvi, kādu mēs to zinām” un dzīvi, kas tiek dzīvota ar neatgriezenisku invaliditāti.”
Izmēģinājuma Ā.T.R.I. varoņu programmas tiks nodrošinātas sadarbībā ar PIO dalībniekiem vairākās valstīs, tostarp Brazīlijā, Singapūrā un Dienvidāfrikā. Lai iegūtu papildinformāciju par dalību PIO Ā.T.R.I. varoņu programmā, lūdzu, sazinieties ar campaigns@world-stroke.org